Ideālais svars

7 02 2010

Dzīvojot haotiskā laikmetā, kurā katrs dara kā vēlas, mēs veidojam savu dzīvi, balstoties uz stereotipiem, par to, kas ir pareizi un kas nav pareizi , kas ir stilīgi un kas nav, kas ir veselīgi un kas nav utt. Ievilku elpu un mazliet pakavējos pie tā, ar ko mūs te visi ir biedējuši.  Atceros 90-ajos gados, vairums cilvēku tika biedēti ar nitrātiem, TV reklamēja “brīnum” agregātu ar kura palīdzību varēja noteikt cik daudz nitrātu ir augļos vai dārzeņos. Noteikti kāds labi nopelnīja tirgojot tos verķus. Tirgū pat nevarēja tirgoties, ja netika iziets šis tests laboratorijā.  Ko, protams, tirgoņi veiksmīgi apgāja, aiznesot uz laboratoriju tos augļus vai dārzeņus, kuri tika atvesti līdzi vai aizlienēti no kāda kaimiņa tieši šim nolūkam.

Lai kā arī nebūtu, nesen mūs visus biedēja ar E-vielām, bet kaut kā pēdējo laiku neesmu to novērojis, neesmu zinātnieks, bet nu laikam jau daļa taisnības tur ir, jo kā gan citādi, no 1kg gaļas var pagatavot 1,3kg  varītās desas 🙂 Tagad mēs esam ielauzušies eko produktu fāzē.  Lielveikali mums ir atvēruši Eko tirdziņus un visi, kam nav slinkums, tirgo eko produkciju. Kūpinātas eko desas, kūpinātas zivis, piens tādā daudzumā, ka īsti nesaproti, kur tad ir palicis apstrādātais ne-eko piens. Protams, vairums atceras “Daugava” produkciju. Eko piens maksāja 1,20ls puslitra pudelīte. Nu jā, bet tas taču ir EKO produkts , tas nevar būt lēts.  Krīze visu nostāda savās vietās, tagad to pienu tirgo pa 0,45ls to pašu pudelīti.  Kas tad ir noticis ar to govi no kuras to pienu slauca?  Viņa laikam tagad mazāk ēd nu vismaz 2 reizes mazāk, spriežot pēc cenas un noteikti atrodas tā paša veikala pagrabstāvā, lai nebūtu transporta izdevumu. Skarbi vai ne?

Nesen biju ar paziņu vienā kafejnīcā, kuru viņš ieteica, jo tur ir garšīgi, veselīgi un visbeidzot ekoloģiski produkti. Ēstuves telpas ir nokarinātas ar neskaitāmām uzslavām un pateicību diplomiem un šķiet, ka es esmu nonācis kāda super puper  advokāta birojā, kurš ir pabeidzis neskaitāmus kursus.  Iedziļinoties visā tajā, ko piedāvā ēstuve, nonāku pie secinājuma, ka tie ir tie paši vēži tikai citā maisiņā. Nu jā, dārgākā maisiņā.  Neuzskaitīšu visu to, kas tur bija, bet gan to, ko es nopirku.  Vistas fileja karija mērcē + sautēti dārzeņi.  Vistas mērces vairāk vai mazāk satur miltus -gardi gan , bet nav īsti labi, nu es vismaz pie tā pieturos, ka milta izstrādājumus nē.  Sautēti dārzeņi būtu ļoti labi, bet tie, nezinu kāpēc, atgādināja eļļā sautētus dārzeņus.  Piedāvājumā vēl ir sulas, kuras lēja no paciņām, cepti kartupeļi, karbonādes utt. Nu Nosing spešal.

Kāpēc tas viss ir šeit?  Mēģināšu paskaidrot.  Ja jūs vēlaties pieturēties pie kaut kā sava, tad Jums būs jāsastopas ar milzīgu pretestību, Jums borēs to, ka tikai viņu jogurts ir pats veselīgākasi , ka tikai viņu traukos vārītais ūdens ir īpašs utt. Bet Jums ir jāšķiro šie trokšņi un jāiet savu ceļu, ko esiet nosprauduši.  Nav jau tā ka Jūs palieciet par “slimu” cilvēku un ēdīsiet tagad tikai brokoļus un spinātus. Var ēst visu un nekas ar jums nenotiks , ja tas būs noticis dažas reizes nedēļā, bet tad neaizmirstiet , ka varbūt uz  hokeja spēli no mājām jāiet ar kājām. Bet Jūs esiet savādāks ar to, ka neesiet bars, kurš gatavs iemest savā organismā pilnīgi visu, kas ir ēdams.

Piektdien braucu trolejbusā, un blakus čaloja meitenes par to, ka viņu svars ir par lielu.  Meitenei laikam bija kādi 10 gadi, un pēc viņas domām, viņai būtu jāsver 27 kg, bet viņa esot 28kg. Šausmīgi vai ne? Es par to pašu nodomāju.  Ar to svaru ir tā kā ar bitēm, nekad nevari zināt kā ir labāk.  Un tie, kas jūtas labi, šīs tabulas un aprēķinus ar kuru palīdzību var noteikt “ideālo” svaru, nemaz nelieto un nekad tajās nav ieskatījušies. Tātad vai jums kāds ir ieborējis ka Jums ir liekas svars , vai arī tas tā ir, jo paši jūtaties ne visai ērti ar to kas jums ir  ( ir arī otra cīņa par to kā pieņemties svarā, bet tas jau nav šī bloga ietvaros). Kur tad to lai apskata , laikam jau 100% pareizas atbildes neatradīsiet, jo ir katra ķermeņa īpatnības.  Izmantojot ķermeņa masas indeksu ,variet aplūkot kur tad Jūs esiet. Vai arī ideal weight. Lēmums Jums ir jāpieņem pašiem. Lūdzu tikai nepārspīlējiet, nonāciet vismaz līdz augšējai robežai un padzīvojiet ar to kādu laiku.

P.S. Februāra pirmā nedēļa paskrēja tik ātri, ka neesmu uzsācis treniņus trenažieru zālē, eh semjon semjonič.

Advertisements

Darbības

Informācija

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: