Ēst saskaņā ar Mēness ritmu

4 01 2010

Tas laikam būs par traku, ja es mēģināšu, ko tādu pieslēgt sava mērķa sasniegšanai. Bet nu iespējams, ja pēc kāda laika nejutīšu nekādas izmaiņas, tad varbūt pievērsīšos šai tēmai.

Mēness fāzes parāda, kad organisms ir briedumā, kad nespēcīgs un vājš. Tieši Mēness fāzes nosaka, cik ātri un intensīvi organisms uzsūc vai gluži pretēji izvada ar uzturu uzņemtās vielas. Zinot Mēness fāzes, cilvēks var vieglāk Mēnes fāzes atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, kā arī plānot dažādas diētas vai organisma atslodzes dienas. Ēst saskaņā ar Mēness ritmu nozīmē ēst atbilstoši organisma patiesajām vajadzībām.

Augoša Mēness laikā organisms cenšas maksimāli uzņemt uzturu un pēc iespējas vairāk to uzkrāt, bet dilstoša mēness laikā organisms aktīvi izlieto uzņemtās kalorijas, nesteidzoties tās uzkrāt. Tādēļ augoša mēness laikā jāēd mazāk, bet dilstoša Mēnesī var atļauties vairāk gastronomisku vaļību. Savukārt atslodzes dienas un diētas labāk iekārtot dilstošā Mēness laikā. Diētu vislabāk sākt divas trīs dienas pirms pilnmēness.

Sabalansētam uzturam svarīga ir arī četru stihiju sadalījums pa Zodiaka zīmēm, kuras Mēness nomaina vidēji ik pēc divarpus dienām. Kad Mēness atrodas Uguns stihijas zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks), organismam vajag vairāk olbaltumvielu, Mēnesim esot Zemes stihijas zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis), organismam vajag vairāk sāli, Gaisa stihija zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) — jāuzņem tauki, bet Mēnesim esot Ūdens stihijas zīmēs (Vēzis, Skorpions, Zivis) organisms ir īpaši izsalcis pēc ogļhidrātiem. Uzskata, ka ieteicams mazāk ēst vai vispār neēst (par to gan jākonsultējas ar ģimenes ārstu) 12 stundas pirms fāzes maiņas brīža un 12 stundas pēc tās. Vēlams Mēness fāžu maiņas dienās neēst pēc plkst. 18.

Advertisements

Darbības

Informācija

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: